Sztuki walki dla najmłodszych

judo

judo

Treningi sztuk walki mogą być dla naszych dzieci zarówno pożyteczne, jak i przyjemne. Odpowiednie podejście instruktora sprawi, że nauka nowych chwytów oraz technik będzie prosta a także przyjemna i płynna kropka takie działanie sprawią że żadne dziecko nie będzie czuło się niedowartościowane a także doskonale utrzyma poziom całej grupy. Należy oczywiście wspomnieć że sztuki walki to sporty indywidualne i nastawione na rozwój jednostki. Jak pół sztukę walki wybrać dla dzieci? To zadanie może być niezwykle trudne. Należy pamiętać że każdy japoński sport cechuje się unikalnymi zasadami i dlatego należy dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji, by spełnić oczekiwania najmłodszych zainteresowanych treningami.

Predyspozycje dziecka

Przede wszystkim zacznijmy od tego, w pozwolić dziecku decydować o wyborze treningu. Jako rodzice możemy wspierać go i pomóc mu podjąć najlepszą decyzję. Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka oraz jego predyspozycji. Jest to o tyle istotne, by nauka sztuk walki sprawiała dziecku radość, a także uczęszczało ono chętnie na zajęcia treningowe kropka należy pamiętać o tym że na każdych kolejnych zajęciach dziecko będzie poznawał o nowe i coraz bardziej skomplikowane tajniki sztuk walki, dlatego zapisanie dziecka, które nie ma doświadczenia w danej dyscyplinie sportowej, a dokładniej w sztukach walki, może wydawać musie trudne i od razu go zniechęcić. Zatem wybierając odpowiednią sztukę walki dla naszego dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno jego uczucia, jak i nasze obserwacje. Należy pamiętać o tym, że odpowiednio prowadzony trening sztuk walki pomaga rozwinąć nie tylko sprawność fizyczną, ale ma również ogromny wpływ na osobowość naszego dziecka, a także jego psychikę. Istotne jest to, że japońskie sztuki walki tradycyjne, wymagają od osób trenujących je opanowania nie tylko dobrej kondycji, ale i wymagają odpowiedniej osobowości. Prawdą jest poniekąd fakt że ten im pozwala wyładować emocje i pozbyć się nadmiaru energii, ale to nie wszystko. Najczęściej wybierane sztuki walki, czyli karate, judo, taekwondo, jak i aikido ogromny nacisk kładą na rozwój osobowościowy, jak i szacunek dla przeciwnika. Ponadto rodzice w żaden sposób nie powinni kierować się niespełnionym i ambicjami i zrozumieć fakt, że treningi sztuk walki toczą się tempem dostosowanym do każdego dziecka indywidualnie.

Sztuki walki dla najmłodszych

Istnieje bardzo wiele różnych sztuk walki, w których naukę możemy zaproponować dzieciom i już od najmłodszych lat. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się w sztuki walki wywodzący się z Japonii kropka mowa tutaj nie tylko o karate, ale także dyscyplinach takich jak taekwondo, judo, aikido. Wszystkie te trzy pozostałe sztuki możemy nazwać sztukami chwytnymi. Oznacza to więc że nie polegają one na walce jedynie na pięści, ale kluczową rolę odgrywają chwyty obezwładniające. Zdaję się one być względnie proste do opanowania nawet przez osoby niedoświadczone, dlatego w tym samym doskonale nadają się na pierwsze kontakt dzieci ze sztukami walki. Należy wspomnieć, że te trzy wspomniane sztuki walki, czyli judo, taekwondo i aikido, poprawiają ogólną wydolność i wytrzymałość każdego organizmu, a także znacznie przyspieszają czas akcji oraz koordynację ruchową. Treningi sztuk walki uczą nie tylko siły, ale i cierpliwości.

Taekwondo

Tą sztukę walki w przypadku dzieci nazywa się lekcja ukształtowania i wzmacniania ich charakteru. Treningi taekwondo skierowane są do dzieci różnych grup wiekowych. Należy wspomnieć że w taekwondo wyróżnia się aż 10 stopni w tajemnicze nie uczniów, co w tym samym daje dodatkową motywację do kontynuowania nauki. Podstawową formą wyprowadzania ciosów i jest kopnięcie, a zakazana jest wykorzystywanie kolan i goleni.

Aikido

Aikido możemy nazwać lekcję samoobrony, która będzie stanowiła dobrą formę na początek ze sztukami walki. Uznaje się ją za najłatwiejszą w nauce, ale nie jest to jedynie Sport, ale i swoisty rodzaj stylu życia, który zakłada harmonię między duszą a ciałem. Ponadto chwyty i ciosy w aikido mają być nie tylko skuteczne, ale i widowiskowe kropka aikido zakłada obezwładnienie przeciwnika, ale bez bezpośredniej walki z nim kropka ta sztuka walki poprawia koordynację ruchową i uczę samoobrony.

Judo

Judo olbrzymi aspekt odgrywa odpowiedzialność zarówno za własne sukcesy jak i porażki, a także za zdrowie przeciwników. Podobnie jak w innych sztukach walki, także tutaj niezwykle ważny jest szacunek do drugiej osoby, czyli do przeciwnika. W judo ogromne znaczenie ma refleks, czasy akcji oraz zdolność do kontrataku. Treningi judo wzmacniają mięśnie ogólna szkieletowe, przez co są niezwykle korzystne dla zdrowia dzieci. Warto wspomnieć że zazwyczaj oferowane są różnorodne formy treningu – siłowe oraz gimnastyczne. Ponadto bogate są również w zajęcia korekcyjne oraz usprawniające. Niewątpliwie judo pozwala rozwinąć bardzo szerokie umiejętności.

Podsumowanie

Zachęcenie dziecka do treningów sztuk walki nie powinno być oparte na wielokrotnych prośbach, a ten bardziej przymuszaniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie dziecka na salę treningową i pozwolenie mu podjąć decyzji samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *